Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.          AKCEPTUJĘ




Osada w Kościelisku najlepszym projektem rezydencyjnym w Europie

Osada w Kościelisku została zwycięzcą European Property Awards 2022, otrzymując tytuł Europe’s Best! Już jesienią 2022 roku osada, którą w języku angielskim przedstawiamy pod nazwą Modern Hut, otrzymała najwyższą ocenę 5 gwiazdek dla najlepszej inwestycji w Polsce w kategorii Architecture Multiple Resindence, co pozwoliło jej ubiegać się o tytuł najlepszej w Europie.

EPA to jedne z najważniejszych europejskich nagród sektora nieruchomości komercyjnych, których celem jest wyłonienie najciekawszych projektów architektury i wnętrz. Europejska edycja jest częścią organizowanego od prawie 30 lat konkursu International Property Awards, wyłaniającego najlepsze projekty z całego świata.

Od kilkunastu lat wypełniamy misję popularyzacji architektury Podhala poza granicami Polski. Ta nagroda to wymarzone uhonorowanie naszej pracy, wynoszące tradycję i rzemiosło rękodzieła w architekturze Podhala na nowy, międzynarodowy poziom.

Dziękujemy za zaufanie i współpracę inwestorowi HRMS Invest.

Czytaj więcej




Bachleda Club Residence / Karpiel Steindel Architektura
波兰公寓酒店Bachleda / Karpiel Steindel Architektura

The Mountain Aparthotel Resort in Zakopane designed by Polish studio Karpiel Steindel Architektura has cast new light on the character of contemporary leisure architecture in the vicinity of the Tatra Mountains.

Czytaj więcej


Wszystko dla WOŚP

Projekt domu od Karpiel Steindel Architektura.

Czytaj więcej


KARPIEL STEINDEL Architektura Reinterprets Traditional Zakopane Style With Modern Tatra House

Polish architecture practice KARPIEL STEINDEL Architektura has completed a modern villa in Zakopane, Poland.

Czytaj więcej


Willa w Kościelisku - nowoczesny dom z szacunkiem do tradycji i miejsca

Ten dom jednorodzinny w Kościelisku, autorstwa zakopiańskiej pracowni Karpiel Steindel Architektura, łączy tradycję z nowoczesnością.

Czytaj więcej


Rozmowa z architektami z biura Karpiel Steindel Architekci

W świecie architektury od dawna byli dobrze znani, ale w mediach zrobiło się o nich naprawdę głośno, kiedy w styczniu tego roku Wojciech Szczęsny, bramkarz Juventusu Turyn, i jego żona — Marina Łuczenko‑Szczęsna, wylicytowali na aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy projekt domu jednorodzinnego ich autorstwa.

Czytaj więcej

 
Ocalili cząstkę Małopolskiego dziedzictwa - folwark w Chorowicach wygląda świetnie!

Ten dom jednorodzinny w Kościelisku, autorstwa zakopiańskiej pracowni Karpiel Steindel Architektura, łączy tradycję z nowoczesnością.

Czytaj więcej


The Boats - domki z widokiem na Tatry

Dzięki zastosowaniu barwionych na czarno dranic wyglądem nawiązują do górskich szałasów.

Czytaj więcej


Krytyczny regionalizm w architekturze aparthotelu spod kreski Karpiel Steindel Architektura

Projekt pięciogwiazdkowego Bachleda Club Residence jest przykładem zastosowanej w praktyce idei tzw. krytycznego regionalizmu Kenetha Fromptona, która głosi współczesne wykorzystanie tradycyjnych elementów architektury regionalnej w podejściu do kształtowania w pełni nowoczesnego obiektu oraz jej rozwijanie w projekcie o dużej skali i kubaturze.

Czytaj więcej


GÓRSKI APARTHOTEL OD KARPIEL STEINDEL NAGRODZONY W PRESTIŻOWYM PLEBISCYCIE

To pierwszy tego typu obiekt w Polsce a zarazem jedyny w swoim rodzaju projekt autorstwa – wielokrotnie nagradzanego, zakopiańskiego biura Karpiel Steindel Architektura.

Czytaj więcej


Łodzie znowu nagrodzone

Tym razem to nie nagroda publiczności, lecz ważne, branżowe wyróżnienie.

Czytaj więcej


Jan Karpiel-Bułecka: Dom jest centrum świata. Mój to Podhale. Poświęciłem się, teraz idę dalej

Byliśmy zgaszeni, musieliśmy mocno balansować między oczekiwaniami innych, a własnymi ambicjami – zdradza Jan Karpiel-Bułecka jr. w noworocznej rozmowie o życiu i architekturze na Podhalu.

Czytaj więcej


ODWAŻNY DUET TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ. DOMY SZEREGOWE PRACOWNI KARPIEL STEINDEL ARCHITEKTURA

Drewno i klasyczna bryła połączyły się ze szkłem, lustrami i czarną stalą.

Czytaj więcej


Jan Karpiel-Bułecka jr: Willa Wesoła to dzieło naszego życia. Na jej konstrukcji będzie się można doktoryzować

- Będzie to pierwszy dom na świecie łączący, w tak nowatorski sposób, tradycyjne budownictwo podhalańskie z nowoczesnymi technologiami XXI w. – mówi Jan Karpiel-Bułecka jr.

Czytaj więcej


Kolejne biura dołączają do akcji Architekci grają dla WOŚP

31 stycznia odbędzie się 29. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Platforma Architecture Snob po raz kolejny włącza się w zbiórkę organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Czytaj więcej


Licytują projekt zakopiańczyków dla ratowania zdrowia i życia

Ruszyła licytacja, z której dochód przeznaczony jest na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekracza już 40 tys. zł.

Czytaj więcej


Architekci z WOŚP już po raz trzeci

W ubiegłym roku pracownia architektoniczna Karpiel Steindel Architektura przekazała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy indywidualny projekt domu jednorodzinnego bez limitu powierzchni, czym wzbudzili spore zainteresowanie nie tylko środowiska architektonicznego.

Czytaj więcej


W ubiegłym roku biuro Karpiel Steindel Architektura przekazało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy indywidualny projekt domu jednorodzinnego czym wzbudzili spore zainteresowanie nie tylko środowiska architektonicznego.

O kulisach przedsięwzięcia rozmawiamy z Janem Karpielem-Bułecką jr.

Czytaj więcej


Architekci grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 2020

Co można wylicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Projekt domu jednorodzinnego bez limitu powierzchni od Karpiel Steindel Architektura.

Czytaj więcej


Rzeszów nas elektryzuje

Domy i wille nagradzane w międzynarodowych plebiscytach. Condohotele w największych polskich kurortach. Apartamentowce i biurowce o nieprzeciętnej architekturze. Utytułowana pracownia projektowa Karpiel Steindel, mająca na swoim koncie szereg głośnych realizacji otwiera swoje nowe biuro w Rzeszowie.

Czytaj więcej


Alubook

Znacie nasze realizacje z wykorzystaniem Aluminium? Znajdziecie je w najnowszym Alubook.

Czytaj więcej


Willa Frame w Kościelisku

Willa zakopiańska a la Karpiel i Steindel. Tradycja uproszczona do skandynawskiego minimalizmu. Prostota szlachetnych materiałów i porządek w przestrzeni.

Czytaj więcej


Najnowszy projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura

Budynek spod kreski Karpiel Steindel Architektura o pow. 250 mkw. powstał w Kościelisku. Charakterystyczny zamysł projektu stanowi nowoczesne przetworzenie okapów - typowego elementu architektury domów góralskich.

Czytaj więcej


Najlepsze domy jednorodzinne 2018

Dom w Chorowicach wśród najlepszych domów jednorodzinnych 2018 roku według miesięcznika Architektura Murator!

Czytaj więcej


Piewcy zakopiańskiego wzornictwa w drodze na podbój świata

Jesteśmy konsekwentni, nie uginamy się pod ciężarem krytyki. Projektujemy współcześnie z zachowaniem zasad stanowiących istotę tradycji regionu niezależnie od miejsca, w którym realizujemy projekt.

Czytaj więcej


Międzynarodowa nagroda dla zakopiańskich architektów

Rewaloryzacja folwarku w małopolskich Chorowicach została doceniona w konkursie European Property Awards 2018-2019. Międzynarodowe jury wyróżniło autorów projektu - zakopiańskie biuro Karpiel Steindel Architektura. Jurorzy uzasadniali werdykt wyjątkowym staraniem autorów o ocalenie małopolskiego dziedzictwa, kultury i tożsamości regionu.

Czytaj więcej


Dom EMIL HOUSE 2.0 pod Krakowe

Zadanie postawione przez inwestora było jasne: udowodnić, że dom zrealizowany na podstawie projektu katalogowego, można zmienić w nowoczesny i zaskakujący obiekt o ciekawej, współczesnej i eklektycznej stylistyce.

Czytaj więcej


Londyn nagradza zakopiańskich architektów

Już po raz drugi jesteśmy laureatami European Property Award. Tym razem jednak otrzymaliśmy najwyższą ocenę pięciu gwiazdek od jury i to za budynek o charakterze konserwatorskim, co już na wstępnie podnosi wymagania projektowe. Od przeszło dekady realizujemy współczesne obiekty o regionalnym zabarwieniu w Zakopanem i na Podhalu.

Czytaj więcej


Tree House Office – budynek z drzewem

Tree House Office – to jednak z najnowszych realizacji architektonicznych pracowni Karpiel Steindel Architektura. Budynek biurowy stanął w dzielnicy Borek Fałęcki – Wschód w Krakowie i ma dość kameralny charakter, jednak nie to jest w tym projekcie najbardziej ciekawe.

Czytaj więcej


Made in Małopolska – nowy biurowiec Karpiel Steindel Architektura

Budynek Tree_House Office na krakowskim Borku Fałęckim to pierwszy biurowiec zrealizowany w ramach programu Made in Małopolska, promującego najlepsze inicjatywy, produkty i przedsięwzięcia w regionie. Za jego projekt odpowiada pracownia Karpiel Steindel Architektura.

Czytaj więcej


Folwark w Chorowicach

Rewaloryzacja zabytkowego folwarku w Chorowicach – konsekwencja inwestorów oraz wierność architektów wobec doktryny konserwatorskiej honoruje dziś na wejściu biało-niebieska tabliczka z inskrypcją: zabytek chroniony prawem. Formalnie czytelny pozostać miał jednak podział na to, co zabytkowe i to, co współczesne.

Czytaj więcej


The Tatra House

The Tatra House, best mountain house in Poland. The Tatra House was built in Zakopane – the heart of the winter capital of Poland. This region enjoyed great growth in the 1920s and in recent years has re-established its most valuable traditional values in art and architecture. There on the charming slopes of mount Gubalowka and with stunning views of the Tatra panorama, is found the most beautiful summer house in Poland.

Czytaj więcej


Rozbudowa Folwarku w Chorowicach

Choć konserwator dopuścił wykreślenie pozostałości dawnej zabudowy folwarku z rejestru zabytków, inwestorzy wraz z architektami pocięli próbę ich ocalenia, decydując się na połączenie zrekonstruowanych elementów zespołu z nowymi

Czytaj więcej


W salonie dobrych rozwiązań

Dobra architektura zawsze była i nadal jest w cenie, bowiem każdy obiekt i każda budowla są elementem przestrzeni publicznej, w której żyjemy, chcemy czuć się dobrze i komfortowo. Ład i porządek w tej przestrzeni ma niebagatelne znaczenie, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do obiektów, mówiąc powszechnie – ładnych, ale jednocześnie funkcjonalnych i odpowiednio wkomponowanych w krajobraz oraz istniejącą już zabudowę."

Czytaj więcej


Karpiele-Bułecki. Architekci Zakopanego

Zawsze chciałem, żeby Zakopane wyglądało po góralsku. Nowocześnie, ale po góralsku. Ilekroć przychodzi moment, że wydaje się, że już tak będzie, nagle komuś coś we łbie się przewraca i w planie zagospodarowania dopuszcza się rzeczy, które w ogóle nie powinny tu powstać. O zmieniającym się Zakopanem i współczesnym projektowaniu "po góralsku" nie tylko na Podhalu mówią dwa architekci - Janowie Karpiele-Bułecki senior i junior.

Czytaj więcej


EIN FERIENHAUS IN DER HOHEN TATRA

Die Krakauer Architekten Jan Karpiel und Marcin Steindel fühlen sich sowohl den lokalen Bautraditionen des Karpatenvorlandes als auch einer zeitgenössischen Formensprache verpflichtet. Mit ihrem 2016 fertiggestellten Ferienhaus in Zakopane, dem wichtigsten Wintersportort Polens, zeigen sie, dass dieser Kombination ein besonderer Reiz innewohnt.

Czytaj więcej


Tatrzańskie pejzaże

W pędzącym do przodu z zawrotną prędkością świecie zapominamy o źródłach, na których wyrosła współczesność. Tradycja zdaje się z roku na rok schodzić na coraz dalszy plan, ustępując uniwersalnej współczesności. Projektanci z pracowni Karpiel i Steindel walczą o zachowanie lokalnej tożsamości i podkreślają jej niezastąpioną rolę w życiu i architekturze. Charakterystyczny Dom w Tatrach czerpie z tradycji i jest namacalnym świadectwem tego, że taka droga wciąż na szansę na przetrwanie w nowej rzeczywistości.

Czytaj więcej


Dom na Gubałówce w Tatrach

Forma budynku została ściśle podporządkowana krajobrazowi naturalnemu i kulturowemu. Dzięki tego typu realizacjom współczesna architektura Podhala może stać się rozpoznawalna i doceniana nie tylko w Polsce.

Czytaj więcej


"PO WITKIEWICZU" - WYSTAWA W GALERII ARCHITEKTURY GAGA

W tym roku mija 130 lat od urodzin Stanisława Ignacego (Witkacego) i 100 lat od śmierci jego ojca Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego. W ramach obchodów tej wyjątkowej rocznicy Galeria Architektury GAGA oraz Biuro Architektoniczne Karpiel Steindel z Zakopanego przygotowały wystawę „Po Witkiewiczu”.

Czytaj więcej


Biedronka w Zakopanem

Zobaczcie niesamowitą architekturę Biedronki, projektu Biura Architektonicznego Karpiel i Steindel

Czytaj więcej


Dom jest centrum świata - rozmowa z Marcinem Steindlem i Janem Karpielem Bułecką

O architekturze Podhala, współpracy z Zahą Hadid oraz o współczesnym ujęciu tradycyjnego budownictwa drewnianego opowiadają architekci Marcin Steindel i Jan Karpiel Bułecka.

Czytaj więcej


Lilium Tower - niezrealizowany projekt Zahy Hadid dla Warszawy

W 2008 roku zaprezentowano wizualizacje Lilium Tower, wieżowca projektu Zahy Hadid, który miał powstać w samym centrum Warszawy. W przekroju przypominał kwiat lilii, a pod względem wysokości przewyższał Pałac Kultury. Przypominamy ten i inne niezrealizowane projekty Hadid w Polsce.

Czytaj więcej


Witkiewiczowie, Zaha Hadid i współczesna architektura Zakopanego

Trwa rok Witkiewiczów – z tej okazji Galeria Architektury GAGA oraz Biuro Architektoniczne Karpiel Steindel z Zakopanego przygotowały wystawę „Po Witkiewiczu”

Czytaj więcej


Zaha Hadid i zakopiańska pamiątka

Była niekwestionowaną gwiazdą światowej architektury, jedną z niewielu, której styl wyróżniał się na pierwszy rzut oka oraz pierwszą kobietą uhonorowaną prestiżową nagrodą Pritzkera. Zmarła 31 marca Zaha Hadid pozostawiła po sonie ogromną, architektoniczną spuściznę, wśród której można wskazać także polski trop.

Czytaj więcej